27th February 2024 Mumbles CC
       

Junior Fixtures

JUNIOR FIXTURES 2023

All League/Cup Fixtures unless indicated ‘F’/Friendly

All games start at 6pm unless indicated otherwise

                                                     

UNDER 19s

Coaches – Phil Roche & Nik Patel

DATE OPPOSITION RESULT
   
JULY
 
19th GORSEINON (A) L 7 WKT
24th GOWERTON (H) W 4 WKT
 30th  P’DDULAIS (H)  RAIN – OFF
AUG
   
4th A’FORD (H) L 44 RUN
11th C.SERVICE (A) L 57 RUN
18th CLYDACH (H) RAIN – OFF

 

UNDER 17/16s

Coaches – John Williams, Gwilym Morris & Ray Anderson

DATE OPPOSITION                      RESULT
MAY 
2nd Y’TAWE (H) WON 24 RUNS
9th SWANSEA (A) CANCELLED
30th GORSEINON (H) WON 49 RUNS
     
JUNE
20th P’DDULAIS (A)  LOST 9 WKTS
27th GOWERTON (H) LOST 10 RUNS
JULY
4th YNYSTAWE (A) LOST 27 RUNS
11th SWANSEA (H) OFF – RAIN
18th GORSEINON (A) OFF – RAIN
25th P’DDULAIS (H) MCC CONCEDED 
AUG
1st GOWERTON (A) G’TON CONCEDED 

UNDER 15s

Coaches – Stuart Jones & Sam Harris

DATE OPPOSITION RESULT
MAY 
11th LLANDYSUL (H) WON 8 WKTS
18th AMMANFORD (A) WON 9 WKTS
21st G’TON (H/W.C) WON 46 RUNS
25th GOWERTON (H) WON 4 WKTS
   
JUNE
1st KIDWELLY (H) LOST 5 WKTS
8th P’DDULAIS (H/W.C) LOST 32 RUNS
22nd  P’DDULAIS (A) LOST 9 WKTS
29th LLANDYSUL (A) MCC CONCEDED 
JULY
6th AMMANFORD (H) WON 1 RUN
13th GOWERTON (A) ABANDONED
20th KIDWELLY (A) WON 6 WKTS
27th P’DDULAIS (H) LOST 9 WKTS

 

UNDER 15s Plate (U14s)

Coach – Jack Straw

DATE OPPOSITION  RESULT 
MAY    
11th GORSEINON (A) CANCELLED
18th SWANSEA (H) LOST 37 RUNS
JUNE
6th LLANGENNECH (H) WON 89 RUNS
15th DAFEN (H) WON 4 WKT
29th GORSEINON (H) LOST 8 WKT
JULY
6th SWANSEA (A) LOST 26 RUNS
20th LLANGENNECH (H) WON 8 WKTS
27th DAFEN (A) MCC CONCEDED

 

UNDER 13 Girls

Coach – Nikki Harris

DATE OPPOSITION RESULT   
     
MAY    
3rd CLYDACH (H) LOST 15 RUN
17th B. FERRY STEEL (A)
31st  P’DDULAIS (H)   WON 8 RUN
     
JUNE
   
14th CLYDACH (A) LOST 36 RUN
28th B. FERRY STEEL (H) OFF – RAIN
     
JULY    
12th P’DDULAIS (A) LOST 7 RUN

 

UNDER 13s

Coaches – Jamie Gwilliam, Gavin Evans & Rob Ludman

DATE   OPPOSITION      RESULT   
MAY
15th SWANSEA (H) LOST 4 RUNS
16th GOWERTON (H/WC R1) WON 8 WKT
22nd CLYDACH (A) LOST 6 WKT
JUNE
4th DAFEN (A/WC Zone QF) WON 2 WKT
5th YNYSTAWE (H) WON  7 WKT
9th AWYTH  (A/WC Zone SF)  W 36 RUNS
12th SWANSEA (A) WON 4 WKT
19th CLYDACH (H) WON 7 WKT
26th YNYSTAWE (A) WON 5 WKT
29th KIDWELLY (A/WC Zone Final) WON 5 WKT
JULY
2nd PENARTH (A/W.Cup S/F) LOST 33 RUN
3rd SWANSEA (H) W  3 RUN
10th CLYDACH (A) RAIN – OFF
17th YNYSTAWE (A) W 9 RUNS
     
AUG    
10th DAFEN (A/SWJCL Zone SF) LOST 8 WKT

 

UNDER 13s Pairs (U12s)

Coaches – Adam O’Neill & Dave Martin

DATE  OPPOSITION          RESULT  
MAY
15th LL’NNECH (A) WON 9 RUN
22nd GORS’N (H) L 26 RUN
JUNE
5th G’TON (A) W 24 RUN
12th LL’NNECH (H) L 23 RUN
19th GORS’N (A) L 33 RUN
26th G’TON (H) L 13 RUN
JULY
3rd LLANGENNECH (A) L 19 RUN
10th GORSEINON (H) RAIN – OFF
17th GOWERTON (H) L 17 RUN

 

UNDER 11s Girls Festivals

Coach – Nikki Harris

DATE HOST CLUB RESULT
     
MAY    
7th MUMBLES WON v Y’TAWE
21st CLYDACH  
     
JUNE    
4th YNYSTAWE  
18th BRITON FERRY STEEL  
     
JULY    
2nd PORT TALBOT  
   

UNDER 11s

Coaches – John Williams & Huw Isaac

MAY
16th SWANSEA (A) W 114 RUN
23rd NEATH (H) N. C’CEDED
30th Y’TAWE (A) W 89 RUN
JUNE
6th SKEWEN (H) S. C’CEDED
13th
CLYDACH (A) W 32 RUN
20th SWANSEA (H) W 143 RUN
27th NEATH (A) OFF – RAIN
JULY
4th Y’TAWE (H) W 66 RUN
11th SKEWEN (A)
18th CLYDACH (H) OFF – RAIN
25th GOWERTON (Zone SF/H) L 71 RUN

 

UNDER 10s

Coach – Martyn Jones

        DATE                       OPPOSITION                    RESULT        
MAY
18th NEATH (H) W 30 RUNS
24th GORSEINON (A) W 23 RUNS
25th FELINFOEL (A/F) W 39 RUNS
     
JUNE
1st  YNYSTAWE (A) W 46 RUNS
8th C. SERVICE (A) W 61 RUNS
13th C. SERVICE (H/F) W 34 RUNS
15th LLANELLI (A/F) W 66 RUNS
22nd NEATH (H) W 35 RUNS
29th FELINFOEL (A/F) W 44 RUNS
   
JULY
2nd GORSEINON (H) L 17 RUNS
5th GORSEINON (A/F) W 72 RUNS
13th C. SERVICE (H) W 17 RUNS
14th YNYSTAWE (H) OFF-RAIN
16th LLANELLI (H/F) OFF-RAIN
25th LLANELLI (A/F) W 37 RUNS
     
AUG
   
   
3rd Y’GERWYN (H/ZONE SF) L 44 RUNS 
10th PORTHCAWL (A/F) W 62 RUN